Hit enter to search or ESC to close

Eğitim & Koçluk

Her problemin kısa, kolay, ucuz ve işe yaramayan bir çözümü vardır. Eğitim ise size etkili çözümler sunar. Ancak eğitim emek, çaba, zaman ve yatırım ister. Unutmayın ki eğitim mutlaka ileride size olan borcunu öder.

Konular

Topluluk Önünde
Etkili Konuşma

İz Bırakan Sunumlar Nasıl Hazırlanır,
Nasıl Tasarlanır, Nasıl Aktarılır?

Markanızın Hikayesi Var mı?
Hikaye Anlatımının Gücü

“Konuş ki, seni görebileyim”
Etkili Ses, Beden Dili ve Diksiyon

“Medya Rezil de Eder, Vezir de Eder”
Medya İlişkileri

Kurumsal İmaj ve
İtibar Yönetimi

Kişilerarası İletişimde Etkileme
ve İkna Sanatı

Etkili İletişim ile
Çatışmaları Yönetmek

Etkili İletişim (orta düzey)
Etkili İletişim (ileri düzey)

Profesyonel Yaşamda İmaj:
İmajını Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Referanslar

Yorumlar

İkna eğitiminden aldıklarım beklentimin çok çok üstündeydi.Daha önce katıldığım bazı eğitimler sonrasında yazacak yorum bulamadıklarım oldu.Ancak şu anda bana “Etkileme ve İkna” eğitimini sorsalar, iki gün boyunca bende yarattığınız etkiyi rahatlıkla anlatabilirim.Karşımda yaptığı işi iyi, hatta çok iyi bilen; zamanının her anını doldurabilen; donanımlı bir kadın gördüm.Sadece eğitimin içeriğiyle değil; duruşunuzla, karakterinizle, hayata bakış açınızla ve tabii ki gülüşünüzle mükemmeldiniz.
Öncelikle güler yüzünüz ve bize kattığınız değerler için size çok çok teşekkür ederim. Hem iş, hem özel hayatımda etkileme ve iknanın aslında ne kadarönemli olduğunu sayenizde öğrendim ve yöntemleri uygulamaya başladım. Aileme ve arkadaşlarıma da fırsat buldukça sizden bahsediyorum, bu tarz eğitimlerin aslında ne kadar yararlı olduğunu, paylaşımlarla yayılması gerektiğini düşünüyorum.
Eğitimden geldiğimden beri herkese sürekli sizden bahsediyorum.Hayatımın sonuna kadar hatırlayacağım harika bir eğitimdi. Çok teşekkürler
Sizinle tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim.Sizin yaklaşımlarınız, örneklemeleriniz, eğitim süresince kullanmış olduğunuz destekleyici materyaller, beden diliniz ve deneyimleriniz sayesinde eğitim öncesi hedeflerimi tamamlamanın da ötesinde kazanımlarım oldu.
Sizinle 2 gün süren, zamanın su gibi geçtiği ve kişisel gelişimime güç katan bir eğitim geçirdim. Çok yararlı tespitler yaptınız ve profesyonel hayattan örnekler verdiniz. İkna ve etkileme konusunda geldiğim eğitimden etkilendim ve ikna oldum. Sizin katılımcılar ile çok aktif bir iletişim kurmanız ise eğitime ayrı bir verim ve keyif kattı. Ezber bozan bir uzmansınız…
Yolun daha çok başında sizinle tanışmış olduğum için ve sizden böyle bir eğitim alma fırsatı bulduğum için çpk şanslı olduğumu düşünüyorum. Enerjiniz ve duruşunuz beni gerçekten çok etkiledi. Bundan sonra da sizi takip etmeye devam edeceğim….
Eğitimin sürekli interaktif olması ve gerçekçi durumlar üzerinden ilerlemesi konsantrasyonumun hep yüksek kalmasını sağladı. Özellikle satır aralarında okuma listeleri vermeniz de çok faydalı oldu.En son dağıttığınız farklı yöntemler içeren dökümanlar ise el altı dokümanı değerinde. Eğitimin daha uzun olmasını dilerdim…
Eğitimde geçirdiğim dopdolu 2 günü ve beni nasıl etkilediğinizi siz hariç, tanıştığım ve gördüğüm herkese anlattığımı fark ettim.Öncelikle yaşam enerjiniz, duruşunuz ve 2 gün içerisinde bize yaşattıklarınızın beni gerçekten çok etkilediğini ifade etmeden geçemeyeceğim.Eğitime katıldığım günden bugüne hayatımda bir kaç şeyi farklı yapmaya başladığımı söyleyebilirim.
Öncelikle iki gün boyunca bize vermiş olduğunuz harika eğitim için tekrar teşekkür ederim.Sizi tanımak büyük bir zevkti. Eğitim süresince katmış olduklarınızın yanı sıra samimiyetiniz sayesinde çok keyifli vakit geçirdiğimi de belirtmek isterim. Eğitimin bana kazandırdığı en önemli özellik şüphesiz ki etkili dinleme becerisidir.Ayrıca doğru şekilde hitap ederek insanları ikna etmenin zor olmadığını öğrendim. Her şey içim çok teşekkür ederim…
Eğitim gayet ilgi çekiciydi.Verdiğiniz kişisel ve genel örnekler ile eğitim sağlam temellere dayandı. Keşke eğitim sonrası kaynak olabilecek eğitim notları da dağıtsaydınız…  Tekrar teşekkürler, ağzınıza sağlık
İki günlük İkna ve Etkileme eğitimi sayesinde daha önce farkında olmadığım konuların farkına vardım, iş ve özel hayatımda kullanabileceğim çok güzel metotlar öğrendim.Ayrıca pozitif enerjinize hayran kaldım.Ben de kendi adıma araştırıp, öğrenip, deneyerek, bir şekilde başarıp sizinki gibi bir enerjiye sahip olacağım. Eğitime ve öğrenmeye ne kadar önem verdiğinizi biliyorum (bknz Lifelong student 🙂 ) Bu önem nedeniyle pozitif enerjiye nasıl sahip olduğunuzu ben ve benim gibi ilgi duyan insanlara bir şekilde (kitap olur, blog olur, eğitim olur vb) aktarmanızın kendim, siz, toplum ve insanlığın gelişimi için fevkalade faydalı olacağını düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim…
“Bir eğitimden hiç bu kadar keyif alabileceğimi düşünmemiştim. İletişimin ve iknanın hayatımzdaki önemini ve gerekliliğini, son derece eğlenceli ve verimli şekilde bizlere anlattığınız ve farkındalığımızı arttırdığınız için çok teşekkürler. Gerçekten işime çok yarayacak yöntemler öğrendim ve bunları hayata geçireceğim. O güzel enerjinizi hiç kaybetmemenizi dilerim…”
“Bu eğitimin bu kadar faydalı olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Benim için “etkili” ve “ikna edici” bir eğitimdi. Sizi tanımaktan çok mutlu oldum..
“İnsanlarla ilişki konusunda önümü açan, çok faydalı bir eğitim oldu. Sizi tanımak çok güzeldi.”
“Bildiğim, bildiğimi sandığım ve bilmediğim bir çok konu hakkında çok şey öğrendim. İnsanları ikna etmenin bir bedeli olduğunu (iyi görünme, karşı tarafı tanıma, hazırlık yapma vb) fark ettim. Sözcük seçimlerinin ve ifade etme biçiminin ne kadar kritik olduğunu anladım. Değişim zor ama olanaksız değil konusunda bizi ikna ettiniz, “vazgeçme, erteleme ve üşenme” sözünüzü unutmayacağız”.
“Hayatın içinde sık sık karşılaştığımız ancak analiz etmediğimiz durumları bize çok etkili şekilde gösteren ve bu yeteneği bize kazandıran Sedef Hocam’a çok teşekkür ediyorum. Sizden sunum eğitimi almıştım, şimdi de ikna eğitimine çok isteyerek geldim. Kişisel gelişimime güç kattınız, çok teşekkür ederim.”
“Etkileme ve ikna etmenin aslında bir sanat olduğunu sizden öğrendim, çok teşekkür ederim.”
“Bu eğitim bende çok değerli bir anı olarak yaşayacak”
“Her günün sonunda gün içinde yaptıklarımla yetinmeyip, keşfetmem gereken çok şey olduğunun farkına vardım. Hem ikna etmenin püf noktalarını öğrendim, hem de beni ikna etmek isteyenlere daha bilinçli bakmanın yöntemlerini kazandım.
Topluluk Önünde Etkili Konuşma eğitimi kesinlikle çok faydalı oldu.Farkında olmadığımız bir takım iyileştirme potansiyellerimizi fark ettik.Kendimize ayna tutmuş olduk.Tuttuğumuz aynanın açısını sizin gibi tecrübeli bir ismin belirlemiş olması da görüntümüzü çok net bir şekilde görmemizi sağladı. Doğru iletişimin, doğru anlatıp doğru anlaşılmanın her şeyin temeli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu eğitimi iş hayatındaki tüm bireylerin alması gerektiğine inanıyorum..
Böylesine uygulama dolu, böylesine katılımcıları oyuna dahil eden bir eğitim uzun zamandır almamıştım; eğitim sonunda belirttiğim gibi orada bulunan 15 kişiyi bundan daha iyi kaynaştıracak, bundan daha iyi bir ekip yapabilecek eğitim almamıştık bugüne kadar. Şu anda bile fotoğrafları birbirimizle paylaşıp üzerine yorumlar yapıyoruz. Yarattığınız farkındalık ve zamanınız için tüm ekip adına tekrar teşekkür ediyorum…
Engin tecrübenize dayanan ve medya iletişimi ile ilgili temel noktaları kapsadığına inandığım Medya İlişkileri eğitimi sayesinde basit, sade ve etkili iletişimin püf noktalarını öğrendik. Bu eğitimin SAP Türkiye’nin medyadaki yansımalarına ve yer aldığı haberlerin kalitesine olumlu etkisi olacağına inancım tam. Video çekimleri, kişinin kendisini kamera karşısında izleyerek ses tonunu ve vücut dilini; anlık gelen sorular karşısındaki tepkilerini birebir gözlemleme şansı veriyor ve gelişim noktalarının tespitine olanak sağlıyor. Sedef hanımın bilgi birikimi ve uzun yıllara dayanan gazetecilik deneyimi eğitimde çok önemli bir rol oynuyor. İlgi çekici ve interaktif olarak kurgulanmış eğitim keyifli ve öğretici bir seyir izliyor.
Sedef Kabaş’tan aldığımız Medya İlişkileri eğitimi son derece faydalı bir eğitim oldu. Medyanın karşısına çıkmadan yapılması gerekenlerin, ayrıntılı çalışmaların önemi çok net anlaşıldı. Özellikle Sedef Hanımın medya karşısında yapılması ve yapılmaması gerekenleri örneklerle anlatması çok etkili oldu. Bu eğitimi açıkçası belli bir ölçeğin üstündeki tüm firmaların Yönetim Kurulları ve medya ile muhatap olabilecek üst düzey yöneticilerin almasını tavsiye ederiz.
Sizden aldığımız “Medya İlişkileri” eğitim sayesinde iletişim, ilişkiler, lisan, kelimeler ve yarattığı algı gibi konularda nelere dikkat etmemiz gerektiğini bizimle eğlenceli şekilde paylaştınız. Nazik ve zarif şekilde hepimize ince ayar da verdiniz. Ama hepimiz eğitimden mutlu çıktık. Eğitim sonrasında herkese tavsiye mesaj attım… Sizinle tanışmak hem keyifli, hem de verimliydi…
Öncelikle bir kez daha verdiğiniz eğitim ile sizinle tanışma ve sizden bir şeyler öğrenebilme şansımız olduğu için çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. “Konuş ki, seni göreyim” eğitiminiz sonrasında gelen geribildirimler şöyle;
“Eğitmenin iletişimi son derece pozitifti.”
“Monoton olmayan , kolay anlaşılabilen bir eğitim ve başarılı bir eğitmendi”
“Eğitmenin vereceği eğitme çok iyi hazırlanmış olarak gelmesi çok güzeldi.”
“Eğitmen konusuna hakim ve çok donanımlı idi.”
Sadece müşterilerimizle değil, günlük hayatta karşılaştığımız her insanla doğru iletişim kurma konusunda değerli bilgiler edindik. Ayrıca davranışlarımızın çevremizdekiler üzerinde oluşturabileceği etkiler konusunda ciddi bir farkındalık yaratılmış oldu. Değerli katkılarından ötürü Sedef hocamıza çok teşekkür ederim.
“İnsanı tanırsan anlarsın, anlarsan yönetirsin” sözü benim başucu cümlelerimden biri olacak. Kendimi daha iyi ifade etmeme katkısı olan eğitim için teşekkür ederim.

E-Bülten Kayıt