Hit enter to search or ESC to close

41 Kadın 41 Öykü

Televizyon röportajları ile tanınan Sedef Kabaş’ın Doğan Kitap tarafından yayımlanan üçüncü kitabı İpek Dokulu Başarılar, “başarıyı ipekten dokuyan” kadınların hikâyesini anlatıyor. Kabaş, kadınların elde ettiği başarıları ipek gibi değerli, ışıltılı ve dayanıklı olarak yorumluyor.

İş, siyaset, basın, televizyon, reklâm, halkla ilişkiler, müzik, edebiyat, sinema, tiyatro, bale, moda, bilim dünyasında azimle, cesaretle, sabırla başarı yolunu kat etmiş ancak kadın olmanın o ipeksi zarafetinden taviz vermemiş kadınların yolculuğuna ışık tutuyor.

Türkiye’nin ilk kadın başbakanını, ilk kadın valisini, ilk kadın vaizini, ilk kadın genel yayın yönetmenini, sinemanın “sultanı”nı, müziğin “süperstarı”nı, edebiyatın “en çok satan” kadın yazarını, sahnelerin “prima-balerinası”nı, Avrupa’nın “en güçlü 8.kadını”nı, Avrupa’nın “en güzel kızı”nı, Fahriye Abla’yı, Havvalar ve Adem’i, Eurovision birincisini, dünya çapındaki seramik sanatçımızı, dünya çapındaki keman virtüozumuzu bir araya getiren bu kitap, birbirinden değerli 60 kadının ipek dokulu başarılarını gözler önüne seriyor.

Sedef Kabaş’ın 10 yıllık bir zamana yayılan ve sayısı 1000’e ulaşan televizyon röportajlarının arasından seçtiği isimleri kaleme aldığı İpek Dokulu Başarılar ülkemiz kadınlarının verdiği mücadelenin bir özetini sunuyor. Bu kitap aynı zamanda Kabaş’ın daha önce yine Doğan Kitap tarafından yayımlanan Sesli Düşünenler ve Zamanı Dize Getirenler kitapları ile birlikte bir üçleme niteliği de taşıyor.